Vyberte si:

Marble <marble@matfyz.cz>

Alcatel OT 501 (poznámky a zkušenosti)

Pokud vám informace předkládané zde nestačí, můžete se podívat na další stránku zabývající se HW úpravami Alcatelu. Je tam pár fotek k pětitlačítkové úpravě a navíc tam najdete některé další zajímavé nápady.

Asi po čtyřech měsících se objevil problém – jednomu z tlačítek praskla pružinka (přesto že oficiálně udávaná životnost je milion cyklů – snad to byla jen vyjímka). Každopádně jsme se snažil vymyslet způsob, jak tento problém co nejjednodušeji opravit. A řešení je celkem jednoduché. Nožem se opatrně odloupne kovový kryt poškozeného tlačítka (pokud možno tak, aby jedna z umělohmotných "paciček" zůstala celá) a veškeré součástky se z tlačítka vysypou (jak je vidět na obrázku). Poškozená část je na sousedním obrázku.

Vykuchané tlačítko Zlomená pružinka

Obdobně se vykuchá nové koupené tlačítko, vnitřek toho na mobilu se vyčistí a nasypou se do něj postupně součástky z nového (viz následující obrázek). Nakonec se nahoru nasadí kovový kryt a jemně zakápne vteřinovým lepidlem. Oprava na pár minut. :-)

Rozložené tlačítko

Poslední poznámka k návodu na předchozí stránce. Možná je u kulatého tlačítka vhodnější vývody místo ulamování vhodně spojit. Nejsem si jistý, jestli jsou propojené uvnitř a v případě, že ne, tak by zapojení jen dvou protilehlých mohlo způsobit nespolehlivé fungování. Nicméně jsem v tomto směru nic netestoval.


Valid HTML 4.01! Poslední modifikace: 31. 8. 2013